Čia Jūs galite užduotį klausimą į kurį atsakys metodinio būrelio nariai. Atsakymas Jums asmeniškai bus išsiųstas nurodytu elektroniniu paštu, o Jūsų klausimas ir atsakymas bus patalpintas svetainėje.

Susisiekite su mumis  :

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.


2017-10-17
Klausimas

Laba diena. Norėčiau paklausti, ar gali gimnazijos socialinis pedagogas apklausti 12 metų vaiką dėl vagystės ir paimti iš jo pasiaiškinimą, nedalyvaujant tėvams? Koks norminis aktas tai reglamentuoja? Ačiū.

 

Atsakymas

Ne negali. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos teisės aktu, patvirtintu 2016 m. lapkričio 2 d. Nr. V-951 nutarimu dėl Mokyklos socialinio pedagogo pavyzdinio pareigybės aprašo patvirtinimo ir 2016 m. lapkričio 2 d. Nr. V-950  dėl Socialinės pedagoginės pagalbos teikimo vaikui ir mokiniui tvarkos aprašo patvirtinimo., nėra tokios socialinio pedagogo funkcijos, kuri leistų socialiniam pedagogui tai daryti, todėl esant vagystės atvejui,  socialinis pedagogas negali imti iš vaiko pasiaiškinimo,  tai yra ne socialinio pedagogo funkcija. Toks dokumentas, kaip pasiaiškinimas, esant tyrimui teisiškai neturės jokios galios. Jeigu kilo įtarimas dėl tam tikro mokinio, kuris galimai tai padarė, privaloma informuoti tėvus (nukentėjusiojo ir įtariamojo). Vagystės atvejis aiškinamas tik dalyvaujant tėvams, o esant reikalui kreipiamasi į policiją.


Kontaktai:   

 

Socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkė

Jovita Bliznikė
j.gilevic@gmail.com 
Socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkės pavaduotoja

 Rima Rybakova 

rimarybakova@gmail.com

 

Svetainės įkūrėja, administratorė

Jovita Bliznikė

el. paštas: j.gilevic@gmail.com 

tel. +37067182470